Çalışmalarımız

 

10420765_10153345909689235_3564175125269617802_n

                                            Sayın Köylülerim, Değerli Can Dostlar: 27 EYLÜL 2015

               Halpuzlular Derneği yapılan yeni olağanüssü genel kuruldan sonra yeni yönetim kurulunu oluşturmuştur. Yeni yönetim kurulu olarak bugüne kadar gelmis gecmis emekleri gecen tüm Halpuzlular dernek yönetim kurullarına ve üyelerimize yürekten tesekkürlerimizi bir borc biliriz.

             Yeni Yönetim Kurulumuz cok kısa bir sürede sadece internet üzerinden köylülerimize  yapılan cagrılarla  özellikle almanyada ve istanbulda yasayan duyarli köylülerimizden  olmak üzere dernek hesaplarına yatırılmak kaydı ile 19.000 TL gibi bir katkı saglanmıstır. Bu katkılarla Köyümüz de Geleneksel olarak düzenlenecek  olan 1. Halpuzlular  Bulusma ve dayanısma gecesi düzenlenmis, dernek binasında ic ve dıs cephe tadilatı  ve boyaları , elektrik  tadilatları  yapılmıs, ayrıca dernek binasına bitisik, dıs kısımda alt taraf yol cephesinde kapalı alanda yemek pisirme alanı ve mutfak yapılmıstır. Toplamda 4 adet olmak üzere yeniden Modern ve kalebodurlu WC yaptırılmıstır. ayrıca Arguvan Belediyesinin katkıları ile dernek alanı cevre düzenlemeside yapılacaktır. Bu nedenle Belediye baskanımızın sahsında arguvan belediyesi ve calısanlarına simdiden tesekkürlerimizi sunarız. Zaten bu 19.000 TL katkıyı saglayan duyarli köylülerimiz kendilerinin siddetle karsi cikmalarına ragmen dernek yönetimi tarafından internet aracılıgı ile isimleri de aciklanmistir.

               Ayrica Köy mezarlıgında bulunan AHMET DEDE ziyaret Türbemizin de   ic ve dıs cephe boyaları ve tadilatı yapılmıs olup, maddi kaynagı da köyümüz sakinleriden  sayın Abdullah VAROL abimiz tarafından saglanmıstır. bu nedenle dernek yönetim kurulu olarak kendilerine yürekten tesekkür ediyoruz. Bu yil sonunda yapılan  bagislar ve aidatlardan toplanan para miktarları ve kullanıldıkları  yerler ve banka hesabında kalan miktarlar internet üzerinden üyelerimize tek tek acıklanacaktır.

SONUC OLARAK DUYARLI OLAN BÜTÜN DOSTLARIMIZA, KÖYLÜLERİMİZE KISACA MADDİ MANEVİ EMEGİ GECEN HERKESE DERNEK YÖNETİM KURULU OLARAK TESEKKÜRLERİMİZİ BİR BORC BİLİRİZ

HALPUZLULAR KALKINDIRMA VE DAYANISMA DERNEGİ YÖNETİM KURULU…

www.halpuz.com     27 EYLÜL 2015

 

 

OKUL BİNASININ RESTORASYONU – 2005

Dernek Olarak ilk işimiz okula el atmamızla başladı. Taşımalı okumalı sistemine geçildiğinden boş bir vaziyette kalan ve yıkılmaya terk edilen  kapı penceresi olmayan köyümüzün okulunu ilçe kaymakamından aldık. Tüm tamiratını yapıp düğün, taziye vs. gibi günlerde kullanılmak üzere halkımıza teslim ettik. Bu şekilde okulu yıkılmaktan kurtarıp halka yararlı bir yer haline getirdik. Ve yine düğün cenaze gibi günlerde halkın kullanması için masa, sandalye, mutfak malzemeleri gibi gerekli eşyaları alıp hazır bulundurduk.

halpuz-dolayli-ilkokulu-yenilendi

ÖĞRENCİLERE YARDIM

Okula Giden Öğrencilerimizi Tespit ettik. “Çocuklar Sevinmeyi her zaman hak ediyor” düşüncesi ile yola çıkarak Zengin Fakir ayrımı yapmadan tüm öğrencilerimize Defter,Kalem,Silgi,Diş Macunu,Diş Fırçası vs. vs. gibi yardımlar yaptık.

halpuzlu-ogrencilere-yardim

MADDİ İMKANI OLMAYAN VATANDAŞLARIMIZA GİYİM YARDIMI

Yardıma muhtaç olan insanlarımıza giyim yardımları yapıldı. Onları bir nebze de olsa sevindirmiş olduk. Bu tür yardımlar bazı insanlara basit görünede ‘Dernek’ olmasaydı bu tür yardımlar ve çalışmalar yapılamazdı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir