Arguvan Türkü Festivali 2014’e Ertelendi!

arguvan-turku-festivali-2014-e-ertelendi

2013 yılınca yapılması planlanan Uluslararası Arguvan Türkü Festivali bir sonraki yıl yapılmak üzere ertelendi.

İstanbul faaliyet gösteren Arguvan Vakfı ve Arguvan Köy dernekleri yaptıkları toplantıda, Arguvan Merkez Derneği dışındaki Arguvan Vakfı ve on altı köy derneği 11. Arguvan Türkü Festivaline bir yıl ara verilmesi konusunda ortak karara vardı. Gerekçe olarak İstanbul’da bulunan Arguvan Vakfı’na gayrimenkul alınması için yapılacak çalışmalar ile uzun bir süreden beri rahatsız olan Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın rahatsızlığı festival ertelemesinde etkili oldu.

Açıklamada şu hususlara yer verildi:

Arguvan Belediyesi, Arguvan Vakfı ve İstanbul’da bulunan Köy Derneklerinin ortak görüşü ile 2013 yılında yapılacak olan Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin aşağıda belirtilen sebeplerden dolayı 2014 yılında yapılması benimsendi.

1. Arguvan Belediye Başkanımızın önemli bir sağlık sorununun olması,
2. Arguvan Vakfımızın yıllardan beri özlemini çektiği kendi yerine kavuşabilmesi için gerekli maddi katkı sağlanması konusunda çalışma yapılması.

2014 yılında yapılacak Festivalin içeriğinin zenginleştirilmesi ve konseptinin geliştirilmesi, projeler üretilmesi konularında aşağıdaki isimlerden oluşan komisyon çalışma yapmak için görev almıştır.

Rıza parlak
Mehmet Uçar
Azmi Tulunay
Aziz Fidan
Süleyman Kılıç
Hakkı Genç
Muharrem Arduç
Adıgüzel Göksu
Muharrem Korkmaz

Bu konuda tüm hemşehrilerimizin anlayış göstereceğini umuyor, 2014 yılında yapacağımız Festivalimizde buluşmak dileğiyle..

Kaynak: arguvanvakfi.org.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir